0005-8000-czas_j_tki_ok_adka_b_sml_120

Czas jętki (wybór)

Autor:  Rafał T. Czachorowski
Gatunek: Proza
Wydawca: Ukryte Miasto/RTC Agencja Wydawnicza
Data wydania: 2012
Data dodania:  11 czerwca 2012, 16:32:41
ISBN: 978-83-63062-11-8

Krótki opis:

zbiór 21 mikropowiadań (rodzaj dżingla przed całością, która wkrótce będzie opublikowana). http://www.facebook.com/czas.jetki.ksiazka

Fragment:

PORANNY KOMPLEMENT

 

– Jesteś jak wersja kieszonkowa.

– Taka mała?

– Na pewno mniejsza…

– No to co?! W miękkiej oprawie?

– Taka, którą chce się mieć przy sobie… W łóżku, w podróży…

– Też wymyślasz! – oburzyła się. Szybko ubrała i wyszła. Widocznie wolała być niczym tom w twardej oprawie. Książka, którą odstawia się na półkę. A może najzwyczajniej nie zrozumieli się. W każdym razie Piotr postanowił przemyśleć sprawę formy komplementów.

Wstał i zaparzył kawę.

14.12.2005

Bielany, kuchnia, poranek

 

 

PIOTR MIAŁ PROBLEM Z OJCEM

Ojciec czekał na Piotra w samochodzie. Przesiadł się. Siedział teraz za kierownicą i po omacku (ojciec Piotra bardzo słabo widzi) badał przyciski na nowoczesnej desce rozdzielczej. Samochód był nowy, a jego drzwiczki otworzył Paweł R. – złodziej samochodowy.

– Jedź, kurwa, jedź! – krzyknął Paweł R.

– Jesteś pewny?

– Jedź, kurwa, jedź! – potwierdził Paweł R.

 

Ojciec Piotra jakby na to czekał. Przekręcił pozostawiony w stacyjce kluczyk, wrzucił jedynkę i wcisnął pedał gazu. Jak na półślepego osiemdziesięciolatka ujechał kawał drogi. Po dwóch kilometrach zaparkował na najbliższym radiowozie.

Po trzech tygodniach ojciec Piotra otrzymał od policji medal za odwagę i słuszną postawę obywatelską. Tydzień po wręczeniu medal ów był już – dzięki aukcji internetowej – własnością innej osoby.

Piotr dopiero po miesiącu odebrał samochód od blacharza. Ubezpieczyciel dorzucił od siebie upranie tapicerki w miejscu, gdzie przez 7 minut i 58 sekund feralnego dnia siedział nieszczęsny złodziej.

24.04.2009

Kołobrzeg

Komentarze (1)

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się